Wyszukiwanie słów kluczowych w Bazie słów kluczowych krok po kroku

Wyszukiwanie słów kluczowych w Bazie słów kluczowych krok po kroku

W tym artykule przeprowadzę Cię przez krótki proces wyszukiwania słów kluczowych w Bazie słów kluczowych.

Baza kluczowa jest jednym z trzech modułów dostępnych w Senuto. Skorzystaj z niej, aby zbudować własne listy słów kluczowych.  Wyszukane frazy możesz dodać do projektu w Senuto lub wykorzystać w procesie planowania contentu na stronę.

Zwróć uwagę, że bazę możesz przeszukiwać nie tylko w kontekście polskiego Googla. Prowadzisz sklep zagraniczny? Rozszerzasz swoją ofertę o nowe rynki zagraniczne? Wyszukaj frazy kluczowe w wybranym języku i kraju! .

Jak korzystać z bazy? Przewodnik krok po kroku

Krok 1: Otwórz moduł Bazy fraz kluczowych

Krok 2: Wpisz frazę kluczową lub domenę, którą chcesz przeanalizować. Następnie wybierz kraj, z którego chcesz zebrać wyniki, i kliknij “Wyszukaj”.

Krok 3: Przeanalizuj wyniki

Wyszukane wyniki ukażą się w formie tabeli zawierającej wszystkie słowa kluczowe związane z analizowaną przez Ciebie frazą lub domeną.

Dodatkowo otrzymasz podpowiedzi fraz do analizy (Proponowane frazy) oraz trzy wykresy poglądowe. Na podstawie tych informacji będziesz mógł przeprowadzić pełną analizę danej frazy kluczowej i fraz z nią powiązanych.

Proponowane frazy

Proponowane frazy to słowa kluczowe, które pojawiają się najczęściej w wygenerowanym przez Ciebie raporcie Bazy słów kluczowych. W tym przypadku, dla raportu dot. frazy revolut, są to np. frazy revolut bank czy revolut business.

Proponowane frazy może również działać jako szybki filtr do raportu Bazy słów kluczowych. Jeśli klikniesz na wybraną frazę np. revolut bank, to w raporcie Bazy słów kluczowych otrzymasz tylko te frazy, które zawierają w sobie frazę “revolut bank”.

Aby usunąć ten filtr, kliknij w x znajdujący się obok danej frazy.

Podczas przeszukiwania bazy fraz kluczowych możesz skorzystać również z innych filtrów. Aby rozwinąć listę filtrów, kliknij w “DODAJ FILTR +”. Otrzymane wyniki możesz przefiltrować po następujących zmiennych: słowo kluczowe, średnia miesięczna liczba wyszukiwań, CPC, wyniki rozszerzone, trendy (czyli sezonowość frazy).

Możesz również stworzyć własne filtry i  korzystać z nich w innych projektach.

Histogramy

Kolejnym podsumowaniem są wykresy poglądowe – histogramy. Prezentują one częstotliwość występowania frazy posiadające daną cechę. Histogramy generowane są na podstawie fraz z otrzymanego raportu Bazy słów kluczowych.

Na przykład z wykresu dotyczącego CPC możemy wyczytać, że dla 40 fraz kluczowych z raportu Bazy słów kluczowych wygenerowanego dla frazy revolut CPC wynosi 0,50 zł.

Każdy z wykresów można wydrukować lub pobrać w formatach PNG, JPEG, PDF, czy SVG. Dane z wykresu można również pobrać w formacie csv, xls, zobaczyć w tabeliczy otworzyć w Highcharts Cloud. Aby to zrobić, kliknij w ikonę obok wykresu.

Raport Bazy słów kluczowych

Ostatnią sekcją jest docelowy raport Bazy słów kluczowych.

Raport domyślnie składa się z następujących kolumn: słowo kluczowe, średnia miesięczna liczba wyszukiwań, trendy, liczba wyrazów oraz CPC. Widoczne tabele można jednak edytować – wystarczy, że klikniesz w ikonę ustawień. Więcej o ustawieniach kolumn przeczytasz tutaj.

Jeżeli wcześniej korzystałeś z filtrów, w tabeli widoczne będą tylko wyniki, które spełniają zadeklarowane wcześniej warunki. Aby zobaczyć całą listę fraz, usuń zadeklarowane wcześniej filtry.

Otrzymany zestaw fraz możesz zapisać, klikając w dyskietkę. Wróć do niego później lub skorzystaj z niego podczas zakładania projektu (będziesz mógł automatycznie dodać do projektu wszystkie frazy z danego zestawu).

Do zapisanych zestawów możesz wrócić w dowolnym momencie. Znajdziesz je w zakładce “Zapisane zestawy słów kluczowych”.

Jeżeli wolisz przeprowadzić swoją analizę w Excelu lub innym programie, otrzymane dane możesz pobrać w formacie xls. Aby pobrać plik, kliknij w ikonę w prawym górnym rogu raportu i wybierz opcję “eksportuj do .xls”.

Podsumowanie

Na podstawie wygenerowanych wyników dowiesz się, jakie frazy powinieneś dodać do projektu w monitoringu Senuto, aby w pełni kontrolować efekty podejmowanych działań contentowych czy pozycjonujących. Gotowy? No to czas przeszukać Bazę! Przejdź do Bazy słów kluczowych


Jak nam poszło?