Przewodnik po bazie słów kluczowych (poprzednia wersja aplikacji)

Wstęp

Baza słów kluczowych w Senuto zawiera 101 milionów Polskich słów kluczowych. W bazie słów kluczowych spotkasz się z następującymi pojęciami:

 • Śr. miesięczna liczba wyszukiwań: informuje ile razy dane słowo kluczowe jest wpisywane do wyszukiwarki w ciągu miesiąca
 • CPC: informuje ile średnio należałoby zapłacić za kliknięcie w dane słowo w programie Google AdWords
 • Liczba wyrazów: informuje z ilu wyrazów składa się dane słowo kluczowe. Pomaga w filtrowaniu np. fraz z długiego ogona
 • Trendy: wykres pokazujący śr. miesięczną liczbę wyszukiwań dla poszczególnych miesięcy w roku

Modyfikatory

Do szybszego wyszukiwania słów kluczowych można użyć specjalnie przygotowanych modyfikatorów wyszukiwania. W chwili obecnej system obsługuje kilka modyfikatorów.

- oznacza, że wyraz nie możne wystąpić we frazie. Np. "kredyt -gotówkowy" zwróci frazy, które zawierają kredyt, ale nie zawierają słowa gotówkowy.

+ oznacza, że wyraz musi wystąpić we frazie. Np. "+kredyt +gotówkowy" zwróci frazy, które zawierają zarówno wyraz kredyt jak i wyraz gotówkowy.

* dopasuje dowolny ciąg znaków na swoje miejsce. Np. "got*wkowy" zwróci frazy: gotówkowy, gotowkowy i frazy zawierające dowolny ciąg znaków pomiędzy literami t i w.

'''' dopasuje frazy zawierające wyrazy w takiej kolejności jak zostały wpisane w cudzysłowiu. Np. ''opony zimowe'' dopasuje frazę: tanie opony zimowe, ale nie dopasuje frazy: opony tanie zimowe

Kilka dodatkowych informacji:

 • Modyfikatory można ze sobą łączyć
 • Zastępnikiem dla modyfikatorów są filtry

Przykładowe zapytanie:

Tak skonstruowane zapytanie zwróci frazy, które zawierają zarówno wyraz kredyt jak i gotówkowy (lub gotowkowy i dowolny ciąg znaków pomiędzy t i w) oraz nie zawierają wyrazu kalkulator.

Analiza przez domenę

W bazie słów kluczowych oprócz słów kluczowych można podać domenę. Dzięki temu do propozycji słów kluczowych, które uzyskamy dodana zostanie pozycja w wynikach wyszukiwania dodanej domeny.

Przykład: 

Powyższe zapytanie zwraca propozycje fraz oraz pozycję witryny mbank.pl dla podanych propozycji. Widać, że na słowo kredyt gotówkowy mbank.pl jest na 2 miejscu w wynikach wyszukiwania. Posłużyć to może do wybrania słów kluczowych na których dana strona jest na niskich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Posłużą do tego niżej opisane filtry.

Tryby wyszukiwania

Baza słów kluczowych ma wbudowane 3 tryby wyszukiwania, które pozwalają w szybki sposób poszerzyć listę propozycji słów kluczowych.

 • Tryb wyszukiwanie dokładne: wyszuka słowa w takiej formie w jakiej je wprowadziliśmy. Przekazując w zapytaniu słowo +kredyt nie otrzymamy w propozycjach słowa kredyty
 • Tryb uwzględnij odmiany: wyszuka słowa z zapytania oraz odmiany tych słów. Przekazując w zapytaniu słowo +kredyt otrzymamy również: kredyty, kredytami, kredycie i wszystkie inne odmiany tego słowa
 • Tryb uwzględnij synonimy: wyszuka słowa z zapytania, odmiany tego słowa oraz synonimy. Przekazując w zapytaniu słowo +kredyt otrzymamy również: kredyty, kredytami, pożyczka, dług, zadłużenie oraz wszystkie odmiany i synonimy słowa

Przykład:

Liczba propozycji słów kluczowych: 23,388

Liczba propozycji słów kluczowych: 39,433

Filtry

W bazie słów kluczowych zostały zastosowane filtry, które pozwalają budować dowolną liczbę warunków logicznych. Za pomocą filtrów standardowych filtrować można po następujących polach: słowo kluczowe, średnia miesięczna liczba wyszukiwań, CPC, pozycja, liczba wyrazów. W bazie słów kluczowych możliwa jest również filtracja zaawansowana, która jest dopełnieniem standardowego filtrowania. W filtracji tej dostępne są następujące opcje: filtrowanie po cechach słów, po snippetach oraz po sezonowości.

Export danych

System pozwala eksportować zebrane dane do formatu .csv.

Limity

W bazie słów kluczowych funkcjonują limity. W zależności od posiadanego przez Ciebie pakietu w SENUTO możesz zobaczyć następującą liczbę słów kluczowych w jednym zapytaniu.

 • Pakiet Start: 500 słów widocznych.
 • Pakiet Bronze: 5 000 słów widocznych.
 • Pakiet Silver: 15 000 słów widocznych.
 • Pakiet Gold: 50 000 słów widocznych.


Jak nam poszło?