Raport: Historia pozycji (poprzednia wersja aplikacji)

Raport "Historia Pozycji" pozwoli Ci zobaczyć widoczność danej domeny i jej słów wstecz. Dzięki temu dowiesz się czy w przeszłości domena nie miała spadków lub nieoczekiwanych wzrostów. Raport umożliwia również codzienną kontrolę pozycji domeny w wyszukiwarce.

Wielkość bazy w raporcie

Raport ten działa na podstawie 2,5 miliona słów kluczowych (takich, które mają 50 lub więcej wyszukiwań miesięcznie) i odświeżany jest codziennie.

Wykres widoczności

Pierwszym elementem jaki zobaczysz w raporcie jest wykres widoczności. Pokazuje on jak zmieniała się widoczność domeny z dnia na dzień. Dane dostępne są od 20 październik 2015.

Wykres widoczności zawiera 3 linie:

  • TOP 3: Informuje o liczbie słów kluczowych w TOP 3 wynikach wyszukiwania (na miejscach 1-3)
  • TOP 10: Informuje o liczbie słów kluczowych w TOP 10 wyników wyszukiwania (na miejscach 1-10)
  • TOP 50: Informuje o liczbie słów kluczowych w TOP 50 wyników wyszukiwania (na miejscach 1-50)

Wszystkie statystyki obliczane są codziennie na bazie 2,5 miliona słów kluczowych. Jeśli na wykresie widzimy w danym dniu 200 000 słów w TOP 50 to oznacza, że z bazy 2,5 miliona sprawdzonych słów dana strona pojawiła się na 200 000 w zakresie pozycji 1-50 w wynikach wyszukiwania.

Tabela ze słowami kluczowymi

Drugim elementem w raporcie jest tabela ze słowami kluczowymi. Poniżej znajduje się objaśnienie elementów w niej zawartych.

1: Jest to analizowane słowo kluczowe oraz URL pod jakim występuje dana strona w wynikach wyszukiwania dla tego słowa kluczowego.2: Ikonki oznaczają jakie wyniki rozszerzone pojawiają się w wynikach wyszukiwania danego słowa kluczowego. Na zaznaczonym zrzucie ekranu przy słowie wp pojawiają się site-linki oraz wyniki z Google News.3: Oznacza średnią miesięczną liczbę wyszukiwań danego słowa w wyszukiwarce.4: Pokazuje obecną pozycję serwisu na dane słowo kluczowe (z dzisiaj).5: Pokazuje odpowiednio: liczbę spadków, braków zmian pozycji i spadków danego słowa kluczowego na przestrzeni ostatnich 14 dni.6: Pokazuje na wykresie pozycje danego słowa kluczowego w ostatnich 14 dniach.7: Pokazuje na wykresie pozycje danego słowa kluczowego według miesięcy. Na wykresie dostępny jest pierwszy dzień każdego miesiąca (dane historyczne dostępne są od listopada 2015).8: Pokazuje średni koszt kliknięcia w dane słowo kluczowego w Google AdWords.

Filtracja wyników

W historii pozycji zastosowaliśmy standardowy model filtracji Senuto w dwóch modelach:

  • Filtracja standardowa
  • Filtracja zaawansowana


Jak nam poszło?