Czy mój serwis ma problem z kanibalizacją contentu?

Czym jest kanibalizacja contentu?

Kanibalizacja contentu występuje wtedy, gdy poszczególne podstrony danego serwisu są widoczne w Google na te same frazy.

Jest to sytuacja, której należy unikać, ponieważ kanibalizacja powoduje wahania i spadki pozycji całej witryny, a poszczególne strony stają się dla siebie konkurentami.

Czy moja strona ma problem z kanibalizacją contentu?

Jeśli chcesz zbadać, czy Twój serwis nie ma ma problemu z kanibalizacją słów kluczowych w przypadku konkretnych fraz, przejdź do narzędzia Kanibalizacja słów kluczowych. Do przeprowadzenia analizy musisz mieć założony projekt. Jeśli do tej pory nie założyłeś jeszcze żadnego projektu, sprawdź jak to zrobić.

Dowiesz się, które podstrony mają problem z kanibalizacją i jakich fraz kluczowych ten problem dotyczy.

Narzędzie Kanibalizacja słów kluczowych sprawdza, czy problem kanibalizacji występuje na słowa monitorowane w danym projekcie.

Dokładną instrukcję korzystania z narzędzia znajdziesz tutaj.

Zajrzałeś do narzędzia i widzisz, że problem kanibalizacji Cię nie dotyczy? To świetnie! Poinformujemy Cię, jeśli sytuacja ulegnie zmianie. Umożliwiają to automatyczne alerty wysyłane na Twoją skrzynkę mailową. Więcej o alertach przeczytasz w artykule “Alerty – jak ich używać?”.

Jak poradzić sobie z problemem kanibalizacji słów kluczowych?

Wiesz już, których podstron dotyczy problem kanibalizacji. Nie możesz zostawić tej sytuacji samej sobie! Co zrobić, aby ją zmienić?

Należy przeoptymalizować strony, których dotyczy problem. W przypadku każdej frazy kluczowej, którą widzisz w tabeli, wybierz URL, jaki powinien wyświetlać się w Google.

Czym się kierować przy wyborze strony? Przede wszystkim weź pod uwagę:

jej wartością biznesową

aktualność publikowanych treści.


Jak nam poszło?