Analiza widoczności – Narzędzia: Direct Answer

W narzędziu Direct Answer sprawdzisz, na jakie słowa kluczowe określona domena widoczna jest w snippecie Direct Answer. Jest to snippet, który podaje bezpośrednią odpowiedź na zapytanie użytkownika bezpośrednio w wynikach wyszukiwania (odpowiedzi zaciągane są z zewnętrznych serwisów internetowych). Przykład poniżej:

Wpisz interesującą Cię domenę, aby otrzymać raport dot. jej obecności w Direct Answer.

Raport składa się z dwóch wykresów i tabeli podsumowującej kluczowe dane.

Wykres Wyniki organiczne obrazuje rozkład pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na frazy, na które analizowana domena wyświetla się w snippecie Direct Answer.

Przeanalizujmy przykład

Powyższe wykresy zostały wygenerowane dla domeny vivus.pl. Analizując frazę “gdzie na narty polska” zauważysz, że domena vivus.pl wyświetla się zarówno w snippecie Direct Answer, jak i jako 2 wynik w wynikach organicznych. Na wykresie widać, że “wyniki organiczne” to jedna z sześciu fraz, na które domena vivus.pl wyświetla się zarówno w snippecie, jak i na 2 pozycji w wynikach organicznych.

Podobną analizę możemy przeprowadzić dla metryki średnia miesięczna liczba wyszukiwań. Analizując wykres po prawej stronie możemy zauważyć, że np. dla sześciu fraz, na które domena vivus.pl widoczna jest w snippecie Direct Answer, średnia miesięczna liczba wyszukiwań wynosi 20.

Po przeanalizowaniu wykresów zwróć uwagę, na jakie frazy domena vivus.pl wyświetla się w snippecie Direct Answer. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w ostatnim elemencie raportu – to ta tabela, którą znajdziesz pod wykresami.

Z tabeli dowiesz się:

  • jaki URL analizowanej domeny wyświetla się na daną frazę,
  • którą pozycję zajmuje domena na daną frazę,
  • jaka jest średnia miesięczna liczba wyszukiwań tej frazy,
  • jaki jest jej CPC,
  • o liczbie wyrazów (np. fraza “garnitur na narty polska” składa się z 4 wyrazów),
  • jak wygląda wykres trendów, z którego wyczytasz, jak zmieniała się pozycja domeny w organicznych wynikach wyszukiwania.

Najedź na wykres trendów, aby otrzymać dokładną informację na temat pozycji analizowanej domeny:

  

Już wiesz jak sprawdzić, na które frazy spośród Twojego TOP50 aktywny jest snippet Direct Answer. Przejdź do Narzędzia Direct Answer i zbadaj aktualną sytuację.


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs