Analiza widoczności – Raport: Konkurencja

Raport Konkurencja pozwoli Ci poznać Twoją konkurencję i przyrównać do niej swoją widoczność w Google.

Aby otrzymać raport konkurencji, wpisz analizowaną domenę do Analizy Widoczności, a następnie przejdź do raportu Konkurencja.

Raport składa się z dwóch elementów: wykresu, na którym szybko możesz porównać swoją domenę do najbliższej konkurencji w Google oraz tabeli zestawiającej kluczowe dane dotyczące domen, które pozycjonują się na podobne kategorie fraz.

Wykres Konkurencji

Na wykresie możesz przeprowadzić porównanie konkurencji pod względem liczby wszystkich fraz kluczowych, na które widoczny jest konkurent oraz liczby konkurencyjnych słów kluczowych. Konkurencyjne słowa to frazy, na które domena konkurencyjna widoczna jest w TOP10, natomiast Twoja domena w TOP50. Są to zatem frazy, z których domena konkurencyjna potencjalnie zabiera Ci ruch. Wszystkie słowa to całkowita liczba fraz kluczowych, na które domena konkurencyjna jest widoczna na pozycjach 1-50.

Tabela porównawcza konkurencji

Drugim elementem Raportu Konkurencja jest tabela podsumowująca kluczowe dane dotyczące Twojej domeny, jak i domen konkurencyjnych.

W tabeli znajdziesz informacje na temat:

  • fraz wspólnych, czyli takich na które zarówno Twoja domena, jak i domena konkurencji jest widoczna w TOP50,
  • współczynnika widoczności, czyli estymowanego ruchu miesięcznego ze wszystkich fraz, na które domena jest widoczna w TOP50,
  • ekwiwalent w Google Ads, czyli współczynnik mówiący nam, ile musielibyśmy zainwestować w Google Ads, aby z reklamy wygenerować taki sam ruch, jaki obecnie pochodzi z wyników organicznych,
  • liczbę fraz w TOP10 oraz TOP50 wraz z procentową zmianą liczby tych fraz dla danej domeny względem poprzedniego tygodnia,
  • pozycję w ogólnym rankingu widoczności domen.

Teraz już wiesz, jak przeanalizować swoją najbliższą konkurencję w Google :) Sprawdź z jakimi domenami masz najwięcej fraz wspólnych w TOP50. Przejdź do Analizy Widoczności.


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs