Analiza widoczności – Raport: Wzrosty/Spadki

W raporcie Wzrosty/Spadki znajdującym się w module Analiza widoczności sprawdzisz, na które frazy badany przez Ciebie serwis spadł lub wzrósł w porównaniu do wczoraj.

Raport podzielony jest na dwie części i przedstawia osobne tabele dla wzrostów i spadków, między którymi możesz się swobodnie przełączać.

Tabelę możesz też dowolnie filtrować, aby wyszukać do analizy dokładnie te słowa, które Cię interesują. Przefiltruj otrzymane wyniki np. według średniej miesięcznej liczby wyszukiwań czy konkretnej frazie.

Tabele możesz również sortować po kolumnach – klikając w każdą z nich, ustawiasz wyniki rosnąco lub malejąco według metryki, której dotyczy kolumna.

W raporcie Wzrosty kluczowa będzie dla Ciebie metryka Zmiana pozycji – znajdziesz tam informację o tym, jak zmieniła się pozycja badanego przez Ciebie serwisu na daną frazę w porównaniu do wczoraj – zarówno liczbowo, jak i procentowo.

np. +2 (+18,18%) oznacza, że na daną frazę badany serwis jest obecnie widoczny o 2 pozycje wyżej niż w ubiegłym tygodniu, co daje 18,18-procentowy wzrost.

W raporcie Spadki analogicznie w kolumnie Zmiany pozycji znajdziesz informację o tym, na jakie frazy dany serwis spadł w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

  • Zmiana pozycji (wczoraj) – informacja o tym, o ile zmieniła się (spadła/wzrosła) pozycja badanej domeny na dane słowo kluczowe
  • Pozycja (wczoraj) – mówi o tym, na jakiej pozycji na daną frazę serwis był widoczny wczoraj
  • Aktualna pozycja – aktualna pozycja serwisu na daną frazę

Kolejne metryki dotyczą współczynnika widoczności w Google i analogicznie pokazują zmiany na przestrzeni wczoraj-dzisiaj:

  • Zmiana widoczności – informuje o tym, jak w porównaniu z wczoraj zmieniła się widoczność badanego serwisu
  • Widoczność (wczoraj) – mówi o tym, jakim współczynnikiem widoczności dany serwis cieszył się wczoraj
  • Aktualna widoczność – informacja o aktualnej widoczności serwisu

Sprawdziłeś już jak ma się Twój serwis? Na które frazy rośnie, a na które spada? Dokonaj analizy, przechodząc do raportu Wzrosty/Spadki w module Analiza widoczności.


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs