Analiza widoczności – widok główny. Jak się poruszać po module?

Przeanalizuj widoczność swojej domeny korzystając z ogromnej bazy fraz Senuto. Nasz indeks zawiera ponad 19 milionów fraz oraz 5 milionów domen.

Swoją pracę w module Analiza widoczności rozpocznij od wpisania domeny, której widoczność w Google chcesz przeanalizować. Wpisz adres oraz dobierz rodzaj dopasowania:

  1. *.domena.pl/* – jeśli chcesz zbadać widoczność całej domeny łącznie ze wszystkimi jej subdomenami.
  2. domena.pl/* – jeśli chcesz zbadać tylko widoczność domeny i jej katalogów (z pominięciem subdomen).

Po chwili otrzymasz ogólny raport widoczności badanej domeny.

Jeśli zamierzasz częściej analizować daną domenę, dodaj ją do Ulubionych Domen.

W raporcie ogólnym otrzymasz następujące informacje:

Kategorie tematyczne

Pogrupowaliśmy domeny z naszej bazy w ponad 400 kategorii. W raporcie zobaczysz kategorie, do których przyporządkowaliśmy wpisaną przez Ciebie domenę. Są to kategorie najbliższe tematycznie danej domenie.

Technologie

Dowiesz się, czy dana domena ma wpięty piksel Facebooka, Google Analytics, Wordpress i inne technologie. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza, gdy chcesz podejrzeć konkurencję i porównać stosowane praktyki.

Historia widoczności

Sprawdzisz tutaj ilość fraz, na jakie dana domena wyświetla się w TOP3, TOP10 i TOP50 wyników wyszukiwania.

Dodatkowo w pasku znajduje się informacja o współczynniku widoczności, koszcie reklamy w Google Ads na frazy, na które serwis jest widoczny oraz miejsce, jakie zajmuje w rankingu kategorii.

Wykres widoczności badanej domeny

Na wykresie sprawdzisz jak dany serwis był widoczny w Google w wybranym okresie.

Możesz wybrać, czy chcesz przeanalizować raport tygodniowy czy dzienny. Chociaż raz w tygodniu (np. w poniedziałek) dobrze jest zajrzeć do raportu tygodniowego, który pokazuje sytuację danej domeny z szerszej perspektywy. Raport dzienny przeglądaj codziennie.

Raport dzienny przygotowywany jest na podstawie mniejszej ilości słów kluczowych (2,5 miliona). Jeśli potrzebujesz szczegółowych danych na temat dziennych pozycji słów kluczowych, załóż projekt w module Monitoring.

Wykres możesz dodatkowo poszerzyć o dane dot. widoczności w TOP 3, TOP10 i TOP50 oraz dodać do porównania domeny wybranych konkurentów.

Wzrosty i spadki

W tej sekcji sprawdzisz największe wzrosty i spadki pozycji dla badanej domeny. Tabele mają więcej kolumn, niż widać na pierwszy rzut oka. Aby zobaczyć wszystkie kolumny, wystarczy przesunąć daną kolumnę w lewo.

Więcej informacji na temat fraz kluczowych, których pozycje wzrosły lub spadły, znajdziesz w raporcie Wzrosty/Spadki. Znajdziesz go w raportach modułu Analiza Widoczności.

Podsumowanie

W widoku głównym w module Analiza widoczności dostajesz ogólne informacje na temat widoczności badanej strony. W celu przeprowadzenie dogłębnej analizy swojej sytuacji w Google, przejdź do raportu Pozycje, Wzrosty/Spadki czy Konkurencja.

Mamy nadzieję, że wszystko jasne! Czas przeanalizować, na jakie frazy Twoja domena jest widoczna w Google!

Przejdź do Analizy widoczności >


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs