Wyszukiwanie słów kluczowych w Bazie słów kluczowych krok po kroku

Wyszukiwanie słów kluczowych w Bazie słów kluczowych krok po kroku

W tym artykule przeprowadzę Cię przez krótki proces wyszukiwania słów kluczowych w Bazie słów kluczowych.

Baza kluczowa jest jednym z trzech modułów dostępnych w Senuto. Skorzystaj z niej, aby zbudować własne listy słów kluczowych. Wyszukane frazy możesz dodać do projektu w Senuto lub wykorzystać w procesie planowania contentu na stronę.

Zwróć uwagę, że bazę możesz przeszukiwać nie tylko w kontekście polskiego Google. Prowadzisz sklep zagraniczny? Rozszerzasz swoją ofertę o nowe rynki zagraniczne? Wyszukaj frazy kluczowe w wybranym języku i kraju! 

Ponadto, sprawdź jakie pytania zadają Twoi klienci w odniesieniu do wybranej frazy, a także zbuduje listę fraz powiązanych z analizowaną frazą.  Raporty Pytania i Słowa zależne to idealne narzędzia do przygotowywania contentu na Twojego bloga!

Jak korzystać z bazy? Przewodnik krok po kroku

Krok 1: Otwórz moduł Bazy fraz kluczowych

Krok 2: Wpisz frazę kluczową lub domenę, którą chcesz przeanalizować. Następnie wybierz kraj, z którego chcesz zebrać wyniki, i kliknij “Wyszukaj”.

Krok 3: Przeanalizuj wyniki

Wyszukane wyniki ukażą się w formie tabeli zawierającej wszystkie słowa kluczowe związane z analizowaną przez Ciebie frazą lub domeną.

Dodatkowo otrzymasz podpowiedzi fraz do analizy (Proponowane frazy) oraz trzy wykresy poglądowe. Na podstawie tych informacji będziesz mógł przeprowadzić pełną analizę danej frazy kluczowej i słów z nią powiązanych.

Proponowane frazy

Proponowane frazy to słowa kluczowe, które pojawiły się najczęściej w wygenerowanym przez Ciebie raporcie. W tym przypadku, dla raportu dot. frazy revolut, są to np. revolut bank czy revolut business.

Proponowane frazy przydadzą Ci się również jako szybki filtr do raportu Bazy słów kluczowych. Jeśli klikniesz na wybraną frazę, np. revolut bank, to w raporcie Bazy słów kluczowych otrzymasz tylko te słowa, które zawierają revolut bank.

Aby usunąć ten filtr, kliknij w “X” znajdujący się obok danej frazy.

Podczas przeszukiwania Bazy fraz kluczowych możesz skorzystać również z innych filtrów. Aby rozwinąć listę filtrów, kliknij w “FILTR +”. Otrzymane wyniki możesz przefiltrować po następujących zmiennych: słowo kluczowe, średnia miesięczna liczba wyszukiwań, CPC, wyniki rozszerzone, trendy.

Możesz również stworzyć własne filtry i  korzystać z nich w innych projektach.

Więcej na temat metryk w Senuto znajdziesz TUTAJ.

Statystyki

Kolejnym podsumowaniem są wykresy poglądowe – histogramy. Aby uzyskać do nich dostęp należy kliknąć w strzałkę z prawej strony ekranu.

Histogramy prezentują częstotliwość występowania fraz posiadających daną cechę. Generowane są one na podstawie fraz z otrzymanego raportu Bazy słów kluczowych.

Na przykład z wykresu dotyczącego CPC możemy wyczytać, że dla 2 fraz z raportu Bazy słów kluczowych wygenerowanego dla frazy revolut CPC wynosi 1 zł.

Każdy z wykresów można wydrukować lub pobrać w formatach PNG, JPEG, PDF, czy SVG. Dane z wykresu można również pobrać w formacie CSV, XLS, zobaczyć w tabeli, czy otworzyć w Highcharts Cloud. Aby to zrobić, kliknij w ikonę obok wykresu.

Raport Bazy słów kluczowych

Ostatnią sekcją jest docelowy raport Bazy słów kluczowych.

Raport domyślnie składa się z następujących kolumn: słowo kluczowe, średnia miesięczna liczba wyszukiwań, trendy, liczba wyrazów oraz CPC. Widoczne tabele można jednak edytować – wystarczy, że klikniesz w ikonę ustawień. Więcej o ustawieniach kolumn przeczytasz TUTAJ.

Jeżeli wcześniej korzystałeś z filtrów, w tabeli widoczne będą tylko wyniki, które spełniają zadeklarowane wcześniej warunki. Aby zobaczyć całą listę fraz, usuń wybrane wcześniej filtry.

Otrzymany zestaw fraz możesz zapisać, klikając w dyskietkę (widoczną po rozwinięciu menu). Wróć do niego później lub skorzystaj z niego podczas zakładania projektu w Monitoringu (będziesz mógł automatycznie dodać do projektu wszystkie frazy z danego zestawu).

Do zapisanych zestawów możesz wrócić w dowolnym momencie. Znajdziesz je w zakładce Zapisane zestawy słów kluczowych.

Jeżeli wolisz przeprowadzić swoją analizę w Excelu lub innym programie, otrzymane dane możesz pobrać w formacie .XLSX. Aby pobrać plik, kliknij w ikonę w prawym górnym rogu raportu i wybierz opcję “eksportuj do .XLSX”.

W Bazie słów kluczowych możesz również skorzystać z dwóch raportów:

Pytania

Chcesz się dowiedzieć, o co pytają w Google Twoi klienci w odniesieniu do danej frazy? Skorzystaj z raportu Pytania. 

Raport ten został stworzony po to, byś miał świadomość tego, w jaki sposób internauci przeszukują Google. Wyniki możesz wykorzystać w tytule wpisu, lub jako jeden z nagłówków w Twoim artykule.

Korzystając z tego narzędzia dowiesz się, jakie pytania najczęściej zadają Twoi klienci w odniesieniu do badanej frazy.

W tej tabeli znajdziesz następujące dane: 

  • średnią miesięczną liczbę wyszukiwań, 
  • trendy (po najechaniu na wykres otrzymasz informacje o potencjale frazy w danym miesiącu) oraz 
  • liczbę słów w pytaniu.

Tabelę możesz edytować w taki sam sposób jak w raporcie Bazy słów kluczowych.

Słowa zależne

Raport słów zależnych przedstawia frazy, które są połączone semantycznie z Twoim słowem kluczowym. Jeśli chcesz poprawić jakość wpisów na swoim blogu, wykorzystaj w tekście frazy z tego raportu, aby stworzyć kontekst semantyczny wokół frazy głównej. Wplatając słowa zależne, sprawiasz, że Twój artykuł jest bardziej naturalny i wiarygodny dla Google, co z kolei skutkuje wyższymi pozycjami w Google.

Tabela Słów zależnych przedstawia informację na temat fraz powiązanych semantycznie z badanym słowem kluczowym.

Korzystając z tego narzędzia dowiesz się, jakie frazy frazy łączą się ze sobą, jaka jest średnia miesięczna liczba wyszukiwań tej frazy, jakie są trendy, liczba wyrazów oraz współczynnik zależności.

Współczynnik zależności pokazuje jak często słowo kluczowe oraz słowo zależne łączą się ze sobą.

Oczywiście tabelę możesz edytować, dodając do niej pola sezonowości dla każdego miesiąca oraz informację o średnim, minimalnym i maksymalnym CPC.

Podsumowanie

Na podstawie wygenerowanych wyników dowiesz się, jakie frazy powinieneś dodać do projektu w Monitoringu Senuto, aby w pełni kontrolować efekty podejmowanych działań SEO. Gotowy? No to czas przeszukać Bazę! Przejdź do Bazy słów kluczowych.


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs