Monitoring – widok główny. Jak się poruszać?

W pierwszym widoku modułu Monitoring Pozycji znajdziesz podsumowanie wszystkich utworzonych projektów.

Jeżeli nie utworzyłeś jeszcze żadnego projektu kliknij w “Dodaj projekt +”. Aby pomóc Ci w tym procesie, przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku  “Jak założyć pierwszy projekt?”.

Po dodaniu minimum jednego projektu, system wyświetli w podsumowaniu kluczowe statystyki na ich temat (szara ramka). Znajdziesz tam liczbę:

  • projektów,
  • monitorowanych słów,
  • słów kluczowych w TOP3, TOP10 i TOP50 oraz poza TOP50, a także
  • ekwiwalent płatnej reklamy.

Jeżeli jesteś ciekawy co oznaczają konkretne metryki, najedź kursorem na symbol obok nazwy danej metryki, gdzie zostanie wyświetlona jej definicja.

Wszystkie statystyki, których opis znajdziesz poniżej, przeliczane są dla konkretnego zakresu dat. Jeśli chcesz je zmienić, kliknij w ikonę kalendarza i wybierz pożądane daty.

Jeżeli otagowałeś wcześniej swoje projekty, listę będziesz mógł teraz przefiltrować po wybranym tagu poprzez wybranie funkcji “Filtruj po tagu”. W tej sytuacji statystyki globalne zostaną przeliczone dla wybranych projektów.

Pod statystykami globalnymi znajduje się krótkie podsumowanie każdego z projektów.

Domyślnie podsumowanie to składa się z podglądu monitorowanej domeny, historii widoczności, pozycji oraz zmian względem dnia wcześniejszego, widoczności oraz monitorowanych słów.

Jeżeli zintegrujesz w Senuto swoje konto Google Analytic oraz Google Search Console, w podsumowaniu znajdziesz również liczbę sesji w ruchu organicznym oraz średnią pozycję. Przejdź do artykułu “Integracja danych z Senuto z GA i GSC – jak i po co?”, aby dowiedzieć się zintegrować konta.

W tym panelu możesz również usunąć wybrany projekt:

Aby przejść do szczegółowych danych dotyczących wybranego projektu, kliknij w jego tytuł.


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs (opens in a new tab)