Ustawienia dodatkowe

Po założeniu pierwszego projektu czas na dopasowanie ustawień całego systemu. Dzięki temu będziesz mógł zautomatyzować część swoich codziennych obowiązków i ułatwić pracę w zespole. Ustawienia dodatkowe znajdziesz w Ustawieniach Konta.

Krok 1: Zintegruj dane z Google Analytics i Google Search Console

Podłączenie GA czy GSC umożliwi Ci monitorowanie nie tylko widoczności danej domeny, ale także faktycznego ruchu określonych podstron czy całej witryny. Dzięki temu sprawdzisz, czy Twoja strategia pozycjonowania przynosi wymierne efekty.

Aby dowiedzieć się, jak podłączyć GA i GSC, przeczytaj instrukcję “Integracja danych z Senuto z GA i GSC – jak i po co?”, która przeprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku.

Krok 2: Ustaw powiadomienia

Dzięki alertom nie będziesz musiał codziennie wchodzić do Monitoringu Senuto, aby na bieżąco kontrolować widoczność swojej domeny w Googlu. Jeśli coś się wydarzy, powiadomimy Cię o tym.

W systemie masz dostęp do alertów manualnych oraz automatycznych. Domyślnie co tydzień otrzymasz na maila podsumowanie zbierające kluczowe dane dotyczące wszystkich dodanych projektów (możesz je wyłączyć w “Alertach automatycznych”).

Alerty manualne możesz ustawić sam, w zależności od swoich potrzeb. Na start dodaj alert, który powiadomi Cię, gdy liczba fraz w TOP10 w wybranym projekcie spadnie o 10%.

Więcej o ustawieniach alertów przeczytasz w artykule “Alerty – jak ich używać?”.

Krok 3: Udostępnij projekt swojemu współpracownikowi lub klientowi

W systemie Senuto możesz udostępnić gotowy projekt wybranej osobie. Dzięki temu opłatę za frazy dodane do monitoringu ponosi tylko użytkownik, który założył dany projekt. Można go udostępnić zarówno osobie, która posiada konto w systemie, jak i takiej, która jeszcze go nie ma. W takiej sytuacji otrzyma ona login oraz hasło na podany adres mailowy.

Jeśli chciałbyś przeczytać więcej na temat udostępniania projektu, przejdź do artykułu “Jak udostępnić projekty klientom i współpracownikom?”.

Krok 4: Otaguj swoje projekty (szczególnie przydatne dla agencji)

Jeśli posiadasz kilka projektów, warto je otagować. Jest to funkcja szczególnie przydatna dla agencji SEO. Dzięki tagowaniu można intuicyjnie pogrupować prowadzone projekty. Dla każdego tagu statystyki globalne projektów (zaznaczone czerwoną ramką) liczone są oddzielnie, dzięki czemu można np. zobaczyć spadki/wzrosty dla konkretnego pracownika.

Tag możesz dodać zarówno w Ustawieniach projektu, jak i w Ustawieniach konta.

Przykłady:

1. Możesz pogrupować klientów – np. według tego, ile płacą za Twoje usługi (1000-2000, 2000-3000 etc.)

2. Możesz pogrupować pracowników – np. otagować projekty, którymi zajmuje się określony pracownik (specjalista SEO, copywriter).

Cały proces tagowania opisaliśmy w artykule “Tagowanie projektów – czemu służy i jak je wprowadzić?”.

Podsumowanie

Po dopasowaniu wszystkich Ustawień dodatkowych system będzie jeszcze sprawniej wspomagał Cię w codziennej pracy, więc warto poświęcić chwilę na dopracowanie wszystkich automatyzacji :). To może na początek podłączymy GA/GSC? W tym celu przejdź do Ustawień Usług Google


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs