Page Authority

Wskaźnik Page Authority autorstwa Moz.com przedstawia prognozę tego w jaki sposób może wyglądać ranking konkretnej podstrony w wynikach wyszukiwarki niezależnie od jej treści. Im większy jest Page Authority - tym większa jest szansa tego, że poszczególna podstrona witryny będzie miała lepsze pozycje w wyszukiwarce. Podobno jak i Domain Authority metryka ta – to ocena od 1 do 100. Warto również pamiętać, że w przypadku tych dwóch metryk użytkownik ma do czynienia ze skalą logarytmiczną co z kolei oznacza, że proces poprawy metryki z powiedzmy 20 do 30 będzie o wiele łatwiejszy niż 60 do 70.

Page Authority jest składową takich metryk jak: MozRank, MozTrust, wewnętrzny indeks Moz.com – Mozscape i wielu innych metryk serwisu Moz.

0-20 niska wartość Page Authority. Witryna o takiej wartość najpewniej jest słabo widoczna w wynikach wyszukiwania, lub widoczna jest na bardzo ograniczoną liczbę słów kluczowych.

20-40 średnia wartość Page Authority. Witryna o takiej wartość jest widoczna w wynikach wyszukiwania na pewną grupę słów kluczowych. Taka wartość przypisywana jest najczęściej średnim witrynom internetowym.

40-100 wysoka wartość Page Authority. W Polsce ciężko znaleźć witrynę z współczynnikiem wyższym aniżeli 80. Wartości powyżej 50 przypisywane są najczęściej dobrze widocznym i dużym witrynom.


Jak nam poszło?


Powered by HelpDocs