Zbiorcze przekierowanie to narzędzie, które pomoże Ci podczas przekierowania starej witryny na nową. W trakcie takiej zmiany warto zmienić strukturę serwisu za pomocą przekierowań 301, strukturę należy zmieniać w stosunku 1:1, czyli domena.pl do domenanowa.pl i domena.pl/strona1.html do domenanowa.pl/strona1.html.

Narzędzie działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że w pierwszym polu wprowadzisz starą strukturę serwisu, a w drugim polu nową strukturę. Pamiętaj, że narzędzie robi przekierowanie linia po linii. Stara strona znajdująca się w 3 linii listy linków zostanie przekierowana na stronę znajdującą się w 3 linii listy linków nowych adresów.

Dodatkowo narzędzie daje możliwość wyboru typu przekierowania.

301: jest to przekierowania na stałe. Informujesz w ten sposób wyszukiwarkę, że zmieniasz adresy na stałe.

–  302: jest to przekierowanie tymczasowe. Informujesz w ten sposób wyszukiwarkę, że stare linki nie zostały przekierowane na stałe na nowe.

Zbiorcze_przekierowanie___SENUTO

W wyniku działania narzędzia otrzymasz wygenerowane reguły, które należy umieścić w pliku .htaccess na starej domenie. Plik ten znajduje się zazwyczaj w katalogu głównym domeny (nie ma rozszerzenia).

Zbiorcze_przekierowanie___SENUTOReguły wystarczy skopiować do pliku, przekierowanie zacznie funkcjonować po jego zapisaniu.

Uruchom narzędzie